Restauracja Kresowiak i Dom Spotkań z Historią zapraszają na 3. spotkanie z cyklu "Kresy i bezkresy..."
Polesia Czar. Włóczęga po ostępach Słowiańszczyzny

18 sierpnia 2011, czwartek, g. 19.00, Restauracja Kresowiak, Al. Wilanowska 43

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kresy i bezkresy”, realizowanego wspólnie przez Restaurację Kresowiak i Dom Spotkań z Historią w Warszawie. Sierpniowy „czwartek kresowy” przy Al. Wilanowskiej 43c dedykujemy …rybom i grzybom!

Największa w Europie kraina bagien i dziko płynących rzek; raj dla myśliwych polujących na łosie, niedźwiedzie, jelenie, rysie, bobry i głuszce; skansen pierwotnej Słowiańszczyzny; kraina „tysiąca stogów” - to tylko niektóre z określeń jakimi opisywano Polesie pierwszej połowy XX wieku. Trzecie spotkanie z cyklu „Kresy i bezkresy…” wypełnią opowieści o Poleszukach i poleskich chutorach, rybakach z nastawkami i więcierzami, pustołach, duszehubkach i szuhalejach, jarmarku na łodziach nad Piną i łowach na grubego zwierza, bosonogich grzybiarkach i księżniczce z aparatem fotograficznym.

Multimedialna prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego tradycyjnie ilustrowana będzie oryginalną ikonografią z epoki ze zbiorów autora.

Dom Spotkań z Historią, Warszawska Inicjatywa Kresowa, www.dsh.waw.pl, e-mail: t.kozlowski@dsh.waw.pl, tel. 022 255 05 50

Okładka


Okładka